2 1/4 '' Tinplate Badge
2 1/4 '' Tinplate Badge
Themes: Organizations, Safety, Wedding, Sport
| Quantity: | 100 | 300 | 500 | 1000 |
| Price(C): | $0.88 | $0.60 | $0.48 | $0.42 |
- Item# JGP-D031
- Availability: In Stock
Made of iron, it combines the tough texture of metal with good corrosion resistance. It can maintain the pattern for a long time without fading, and can be firmly attached to clothing, backpacks, or headwear through the needle buckle structure on the back. In event promotion, customized badges can serve as an extension of brand vision, strengthening event memory points through theme design, and enhancing participant interaction through physical form.You can print logo for publicity.Sea freight price for quantities over 2000 pcs.
| Product Detail | |
| Material | Iron |
| Product Color | Brown, Red, Yellow, Black, White, Blue, Pink, |
| Production Time | 5-7 Days |
| Size | 2 1/4" D |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Red, Pink, Black, Green, Blue, Yellow, Purple |
| Imprint Method | Digital Printing; Unimprinted; |
| Imprint Size | 2 1/4" D |
| Production Information | |
| Packaging | 1pcs/opp bag |
| Rush Service | 3-5 Days |
| Shipping Weight | 23lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $30 |
