5 1/8 " Custom Embroidered Key Tag
5 1/8 " Custom Embroidered Key Tag
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Back to school
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $1.34 | $0.98 | $0.85 | $0.70 | $0.56 |
- Item# JGP-G023
- Availability: In Stock
Made of durable polyester, it can be double-sided, embroidered or woven sewn according to your logo design, with threaded edges. We use the best craftsmanship to sew for you. It is both a reliable luggage identifier and a functional promotional item for airlines and travel agencies. Its sturdy structure and fully raised edges ensure long-term use even in frequent travel environments. This is a great promotional product. Ultra low minimum order quantity, suitable for most customers. There are various sizes to choose from, which can be customized to reflect the identity of your company. In addition, we also offer material options beyond polyester fibers to meet your specific preferences.The price for quantities of 5000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | Polyester |
| Product Color | Pink, Yellow, Blue, Green, Black, Orange, Purple, Gray, White |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 5 1/8 " x 1 1/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 4" L x 1" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Rush Service | 7-15 days |
| Shipping Weight | 29 lbs |
| Price Detail | |
| Price Includes | Price included 1 color, 1 side and 1 location, and freight fee to USA. |
| Setup charge | $40 |
