14" Oxford Retro Business Laptop Bag
14" Oxford Retro Business Laptop Bag
Themes: Trade Show, Travel, Light, Seminars, Employee Recognition
| Quantity: | 50 | 200 | 500 | 1000 | 3000 |
| Price(C): | $17.98 | $16.99 | $10.85 | $10.17 | $9.68 |
- Item# JGP-G022
- Availability: In Stock
Made of high-quality Oxford cloth, it is lightweight, waterproof, and wear-resistant, making it very suitable for both professional and leisure use. The design of leather handles and magnetic switches further highlights the elite lifestyle taste. The double layered space design makes it easier to classify and carry items such as chargers, power adapters, cables, portable mice, keys, cards, pens, mobile phones, and other accessories. Very suitable for travel, school, office, and trade shows.Of course, we also offer larger 15.6-inch styles and smaller 13.3-inch styles.The price for quantities of 500 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | Oxford |
| Product Color | Black, Gray, Blue, Red,Gray Blue |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 15 " x 11 3/8 " x 1 5/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 12" L x 6" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Rush Service | 7-15 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Price Detail | |
| Price Includes | Price included 1 color, 1 side and 1 location, and freight fee to USA. |
| Setup charge | $40 |
