10 OZ. Wheat Straw Double-layer Insulated Bottle
10 OZ. Wheat Straw Double-layer Insulated Bottle
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $3.55 | $3.38 | $1.72 | $1.61 | $1.44 |
- Item# JGP-G020
- Availability: In Stock
Made from durable wheat straw material, it is not only lightweight but also biodegradable, reducing carbon footprint with every sip. The double-layer design ensures that your drink stays at the perfect temperature, whether it's a cold Dim sum on a hot day or a comfortable hot drink on a cold outing. The included wristband is easy to carry, making it an ideal choice for travel, work, gym, and outdoor adventures. Very suitable for corporate gifts, trade shows, and promotional brands. Customize with your logo to create a unique, eco-friendly promotional item that resonates with environmentally conscious consumers.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 2 3/4 " x 2 1/4 " x 6 3/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 1" L x 1" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
