Wheat Straw Lunch Box Set With Tableware
Wheat Straw Lunch Box Set With Tableware
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $8.16 | $7.83 | $3.65 | $3.45 | $3.12 |
- Item# JGP-G015
- Availability: In Stock
When you distribute this set of wheat straw lunch boxes, people will be interested in more things you offer! It is made of environmentally friendly wheat straw and polypropylene (PP) plastic. This product comes with a spoon and chopsticks, and does not contain bisphenol A. It is recommended to wash hands for proper care. This is very suitable for customers to carry their lunch with them. Add your company name or logo for maximum visibility. Your customers will love shopping with you!The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 8 1/4 " x 5 1/2 " x 3 1/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 4" L x 2" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
