Retro Wheat straw Drinking Cup with Handle
Retro Wheat straw Drinking Cup with Handle
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $2.30 | $2.17 | $1.07 | $0.97 | $0.84 |
- Item# JGP-G011
- Availability: In Stock
Made from wheat straw, lightweight, durable, and easy to carry. Each cup is designed with a circular handle to ensure easy grip and prevent slipping while holding. The wide mouthed edge design not only facilitates pouring and cleaning, but also makes your drinking more comfortable. Retro color design, simple and atmospheric, more charming. This cup can perfectly adapt to both cold and hot drinks, allowing you to enjoy delicious food anytime, anywhere.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 4 1/2 " x 3 1/8 " x 4 3/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 2" L x 2" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
