Wheat Straw Eco Friendly Salad Plate
Wheat Straw Eco Friendly Salad Plate
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $3.07 | $2.92 | $1.49 | $1.38 | $1.23 |
- Item# JGP-G004
- Availability: In Stock
Made from environmentally friendly natural wheat straw and food safe PP material. Free of bisphenol A, completely non-toxic, reusable, safe and healthy, easy to clean, sturdy and durable, with a cutting resistant structure that is not easily broken even if it falls off the table. Very suitable for gatherings, picnics, camping, or daily dining.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 1 3/8 " x 8 7/8 " x 8 7/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 5" L x 5" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 31 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
