A4 File Bag
A4 File Bag
Themes: Safety,School, Office
| Quantity: | 300 | 500 | 1000 | 2000 |
| Price(C): | $1.58 | $0.75 | $0.58 | $0.50 |
- Item# JGP-D012
- Availability: In Stock
Made from premium kraft paper, it securely holds standard A4-sized papers, contracts, reports, and certificates without bending or creasing.Keep your important files neatly protected with this high-quality A4 document folder, designed for professionals who value order and efficiency. You can print logo for publicity.Sea freight price for quantities over 300 pcs
| Product Detail | |
| Material | Paper |
| Product Color | Yellow |
| Production Time | 12-15 days |
| Size | 9 3/8" × 13 3/8" |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | Black,Red |
| Imprint Method | Silkscreen |
| Imprint Size | 5" × 7" |
| Production Information | |
| Packaging | 50pcs/bulk |
| Rush Service | 10-12 days |
| Shipping Weight | 66lbs |
| Price Detail | |
| Price Includes | Price included 1 color, 1 side and 1 location, and freight fee to USA. |
| Setup charge | $30 |
