4-in-1 Wheat Straw Measuring Spoon Set
4-in-1 Wheat Straw Measuring Spoon Set
Themes: Trade Show, Travel, Light, Sustainable, Health & Fitness
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $3.32 | $3.16 | $1.67 | $1.56 | $1.41 |
- Item# JGP-G017
- Availability: In Stock
his four-in-one measuring spoon set helps you stay precise in the kitchen.These measuring spoons are much larger than ordinary measuring spoons and are suitable for use with milk powder, protein, rice grains, soybeans, coffee beans, etc. And it is made of wheat straw, which is naturally anti mold and antibacterial, lightweight and durable, more environmentally friendly than plastic, and milder than metal. The clip can lock 4 spoons into a set for easy storage and carrying. Prepare a beautiful home or kitchen promotional gift for your event. Screen printed logos can be customized on clip labels to promote your brand.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 6 1/4 " x 3 5/8 " x 2 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 1" L x 1" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 22 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
