Wheat Straw Japanese Style Bento Storage Box
Wheat Straw Japanese Style Bento Storage Box
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $3.94 | $3.75 | $1.85 | $1.72 | $1.54 |
- Item# JGP-G019
- Availability: In Stock
Made from food grade PP and wheat straw, safe, easy to clean, and resistant to high temperatures. Wheat straw material, durable and non fragile, free of bisphenol A, environmentally friendly and recyclable. Elastic reinforcement, supporting plastic knives, forks, spoons, and lunch boxes for easy outdoor use. Large space, no compartments, can also be used to store picnic fruits, etc. Simple and generous, whether it's work, school, or a picnic, it will be your good choice, a good ideal for men, women, and children.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 8 3/8 " x 5 3/8 " x 3 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 4" L x 2" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 31 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
