Wheat Straw Three Divider Plate
Wheat Straw Three Divider Plate
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $2.93 | $2.79 | $1.44 | $1.34 | $1.19 |
- Item# JGP-G005
- Availability: In Stock
Made from wheat straw fiber, starch, and food grade PP. Free of Bisphenol A (BPA), making it a safer choice for your family. it is a good choice for your family. The three-compartment design supports portion control and balanced diets, suitable for all ages, especially those managing their weight. It is very suitable for making snacks, salads, noodles and pasta. The bottom design has slightly raised and striped sides. Effectively increasing friction with the desktop, the partition board can be smoothly placed on different tables.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 9 " x 9 " x 1 1/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 5" L x 5" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 26 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
