Oxford Cloth Waterproof Sports Backpack
Oxford Cloth Waterproof Sports Backpack
Themes: Beach, College, Education, Sports, Travel
| Quantity: | 100 | 200 | 300 | 500 |
| Price(C): | $5.00 | $3.15 | $3.07 | $2.97 |
- Item# JGP-D020
- Availability: In Stock
Crafted from high-density Oxford cloth, this sports backpack features exceptional water resistance and tear resistance, making it ideal for outdoor activities and daily commutes. The waterproof coating provides reliable protection against rain and spills, keeping your belongings dry in various weather conditions..You can print logo for publicity.Sea freight price for quantities over 100 pcs.
| Product Detail | |
| Material | Oxford |
| Product Color | Green, Red, Blue,Yellow,White,Orange,Pink,Grey |
| Production Time | 12-15 days |
| Size | 14 1/2" × 7" × 19 1/4" |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Red, Pink, Black, Blue,Yellow, Purple |
| Imprint Method | Silkscreen |
| Imprint Size | 6" × 4" |
| Production Information | |
| Packaging | Bulk |
| Rush Service | 10-12 days |
| Shipping Weight | 33lbs |
| Price Detail | |
| Price Includes | Price included 1 color, 1 side and 1 location, and freight fee to USA. |
| Setup charge | $30 |
