600D Oxford Adult Folding Chair With Bag
600D Oxford Adult Folding Chair With Bag
Themes: Trade Show, Safety, Travel, Camping, Fishing
| Quantity: | 50 | 100 | 200 | 500 | 1000 |
| Price(C): | $14.14 | $12.50 | $11.16 | $10.49 | $9.82 |
- Item# JGP-G026
- Availability: In Stock
Crafted from durable 600D Oxford fabric that is both water-resistant and wear-resistant, capable of withstanding frequent daily use. Its clever folding design makes storage and carrying effortless, while the unfolded dimensions of 13 3/4 " x 11 " x 22 5/8 " provide a comfortable seating experience.The chair comes with a practical storage bag, which can easily hold small items such as mobile phones, keys, and fishing accessories, solving the problem of storing outdoor items thoughtfully. Its lightweight and portable nature makes it a practical companion for hiking, picnics, markets, and other occasions. When folded, it takes up minimal space, fitting easily into a backpack or car trunk. Of course, we also have smaller sizes for teenagers. Please feel free to inquire.All prices are based on sea freight.
| Product Detail | |
| Material | Oxford |
| Product Color | Blue, Green, Red,Camouflage |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 13 3/4 " x 11 " x 22 5/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue,full color |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 10" L x 4" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Rush Service | 7-15 days |
| Shipping Weight | 42 lbs |
| Price Detail | |
| Price Includes | Price included 1 color, 1 side and 1 location, and freight fee to USA. |
| Setup charge | $40 |
