Eco-Friendly Bamboo Lid Bento Double Decker With Wheat Tableware
Eco-Friendly Bamboo Lid Bento Double Decker With Wheat Tableware
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $6.47 | $6.23 | $6.00 | $5.76 | $5.52 |
- Item# JGP-G018
- Availability: In Stock
This environmentally friendly lunch box has a bamboo lid made of natural wheat straw and PP, ensuring safety and non toxicity. This includes forks, spoons, knives, and two bento boxes, making it a versatile and sustainable choice for dining out. The double-layer design provides ample space, complemented by adjustable panels and polyester straps for easy use. It is a product that showcases the brand image very well.All prices are based on sea freight.
| Product Detail | |
| Material | Bamboo,wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 7 1/8 " x 4 1/8 " x 3 3/4 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 4" L x 2" W |
| Production Information | |
| Packaging | Poly Bag |
| Shipping Weight | 26 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
