Wheat Straw Cutting Vegetable Fruit Board
Wheat Straw Cutting Vegetable Fruit Board
Themes: Trade Show, Travel, Light, Camping, Company Picnic
| Quantity: | 200 | 500 | 1000 | 3000 | 5000 |
| Price(C): | $3.73 | $3.55 | $1.71 | $1.59 | $1.42 |
- Item# JGP-G010
- Availability: In Stock
Made from environmentally friendly, anti mold, and antibacterial wheat straw materials and PP. Strong wear resistance, long service life, and large cutting surface. It has anti slip edges with a juice tank and double-sided cutting board. The holes on top can be used to hang cutting boards to save space. It can be used to cut any vegetable, fruit, meat, and is lightweight, suitable for home kitchens, outdoor picnics, and more.The price for quantities of 1000 pcs and above is based on sea transportation, and we also provide rush services.
| Product Detail | |
| Material | wheat,plastic |
| Production Time | 12-20 days |
| Size | 13 1/8 " x 8 3/8 " x 1/8 " |
| Imprint Information | |
| Imprint Color | White, Black, Red, Yellow, Blue |
| Imprint Location | Front,Back |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted;Heat Transfer |
| Imprint Size | 2" L x 2" W |
| Production Information | |
| Packaging | Bulk |
| Shipping Weight | 37 lbs |
| Price Detail | |
| Setup charge | $40 |
